Ekonomi

Kriptoya yeni adım atanların adresi: Bybit Copy Trading

Kripto paralara yatırım yapmanın ve kripto paralardan kazanç elde etmenin tek yolunun kapsamlı matematik, finans ve teknoloji bilgisine sahip olmak olduğunu varsayılıyor.. Ancak gerçek şu ki bunun için birçok yardımcı araç mevcut. Kripto alım-satımını çok daha kolay hale getiren bir yazılım türü olan Copy Trading, bu araçlardan sadece biri.  Dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü kripto para platformu olan Bybit, oldukça ilgi gören Copy Trading ürününü yatırımcılar için anlattı.

Uzmanların deneyimlerinden yararlanmayı sağlıyor, zaman kazandırıyor

Kripto alıp satmak için otomasyonu kullanan bir alım-satım stratejisi olan Copy Trading, kullanıcıların uzman yatırımcıların yöntemlerini kopyalayabilmesini sağlar. Böylece kullanıcıların çok fazla zamana veya deneyime ihtiyaçları kalmaz.

Copy trading kavramı, başarılı yatırımcıları belirleme ve eylemlerini taklit etme fikri etrafında döner. Normal işlemlerin aksine, copy trading, piyasa eğilimlerini belirlemeye veya karmaşık ticaret stratejilerine girişmeye odaklanmaz. Bunun yerine, otomatik yazılım başka bir yatırımcının ne yaptığına bakar ve aynı şeyi yapar.  Özellikle kripto alım-satım işlemlerine yeni başlayanlar için ideal olan copy trading, yeni yatırımcılara, uzman yatırımcıların tecrübelerinden yararlanma imkanı sunuyor.  Bunun yanı sıra özellikle yeni yatırımcılar için panik veya FOMO nedeniyle hata yapma olasılığını minimize eder. Bununla birlikte kullanıcıların portföyünü geliştirmelerine olanak tanıyarak piyasa metriklerini daha iyi gözlemleme imkanı sunar. Copy trading ile yatırım  sürecinde amaca uygun, doğru uzman yatırımcıyı belirlemek son derece önemli.

Copy Trading kârlı mı?

Copy Trading’in iyi çalıştığı birçok örnek var. Piyasa uzmanları, ortalama olarak kullanıcıların uzman bir yatırımcıyı kopyaladıklarında yaklaşık %30’luk bir yatırım getirisi elde ettiklerini tahmin ediyor. Bireysel yatırımcılar genellikle %3 ila %57 arasında bir yatırım getirisine sahip.

Copy trading için başkalarının deneyimlerini araştırmak da oldukça faydalı. Yazar G. Agrawal, CryptoLivermore kullanma deneyimini ayrıntılı olarak anlattı. Agrawal başlangıçta, popüler bir yatırımcıyı kopyalamaya karar verdi. Ancak, bu yatırımcının riskli bir ortalamaya dönüş stratejisi kullandığı ortaya çıktı, bu nedenle Agrawal tüm parasını kaybetti. Ardından Agrawal, şu anda en yüksek kâra sahip yatırımcıyı seçmek yerine biraz daha araştırma yapmayı denedi. Fonlarını iki hesap arasında paylaştırdı ve sağlam risk yönetimi ile tanınan yatırımcıları seçti. Bir hesapta çok az büyüme veya kayıp olurken, diğeri %150 büyüdü, böylece Agrawal çok güzel bir kâr elde etti.

Copy Trading’in en kolay yolu: Bybit

Bybit, Copy Trading’i denemek için  en uygun kripto para platformlarından biri. Üst düzey bir copy trading deneyimi için şu basit adımların izlenmesi yeterli: Mevcut Bybit hesabınızda bir copy trading hesabı oluşturun, hesabınıza para yatırın, takip edeceğiniz yatırımcıyı ve işlem parametrelerinizi seçin, ardından kararınızı onaylayın. İstediğiniz zaman işlem akışını kontrol edebilir, takibi istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.

Copy Trading’de başarı sağlamak için: Kendi araştırmanızı yapın

Copy Trading’de başarının büyük ölçüde kopyalanan yatırımcıya bağlı olduğu unutulmamalı. Başarılı olmak için iyi bir risk yönetimi stratejisine sahip olmak gerekiyor. Copy Trading’e başlamadan önce çeşitli yatırımcıları gerçekten araştırmak için zaman ayırmak, yeterli miktarda aktiviteye, birkaç takipçiye ve güvenilir bir geri dönüş oranına sahip olanları seçmek son derece önemli.

Ayrıca, bir yatırımcının kısa vadeli veya uzun vadeli alım satım yapıp yapmadığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Uzun vadeli bir işlem stratejisi kopyalandığında, işlemler bir hafta içinde kapatılırsa, bu para kaybına sebep olabilir. İyi bir yatırımcı bulmanın yanı sıra aynı anda birden fazla yatırımcı kopyalanarak da başarı şansı artırılabilir.

Özetlemek gerekirse, copy trading, kripto ticareti yapmanın kolay ve etkili yollarından biridir. Daha deneyimli yatırımcıları kopyalamak, alım satımları otomatikleştirmeye ve piyasanın nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmeye olanak tanır. Yatırımcıları dikkatli bir şekilde araştırmak için zaman ayrıldığında ve saygın yatırımcılar takip edildiğinde, başarı şansınızı artırılabilir.

Copy Trading kripto paraya ilk kez yatırım yapacaklar için bir yol göstericidir ve  Bybit, kripto okur yazarlığını desteklemektedir. Bununla ilgili çalışmalarını da Bybit Learn ve Bybit Blog üzerinden sürdürmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu