Yaşam

“Bitcoin Film Festivali: Plan ₿”de bir araya gelecek

Bitcoin Film Festivali ve Plan ₿ Forumu yaptıkları iş birliğiyle "Bitcoin Film Festivali: Plan ₿" projesini başlattı. Projede sinema ve Bitcoin gibi iki farklı dünyayı bir araya getirmek amaçlanıyor.

Bitcoin Film Festivali ve Plan ₿ Forumu, “Bitcoin Film Festivali: Plan ₿” projesini gerçekleştirmek için bir araya geldi. Bu sinematik deneyim, izleyicileri, tamamı Bitcoin’in dönüştürücü gücüne odaklanan belgesel ve filmlerle tanıştıracak. Festival, 20-21 Ekim tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan Plan ₿ Forumu’nun bir parçası olarak gerçekleşecek.

22 Ekim’de düzenlenecek olan Bitcoin Film Festivali, sinema ve Bitcoin gibi iki farklı dünyayı bir araya getirmeyi amaçlıyor. Ücretsiz ve halka açık olan etkinlik, katılımcılarını hem sosyal hem de ekonomik olarak Bitcoin’in çok yönlü etkisini keşfetmeye davet ediyor.

Festival, Bitcoin’in öneminin derinliklerine inen çeşitli filmlere ev sahipliği yaparken yine Bitcoin’in küresel ekonomi üzerindeki etkisine de ışık tutacak. Bitcoin’in geniş kapsamlı etkilerine dair içgörüler sunacak olan bu filmler; Bitcoin’in finans, iletişim ve kişisel özgürlükte nasıl bir değişim yarattığına dair ilgi çekici bir bakış açısı sunacak.

Öte yandan festivalle birlikte Plan ₿ Forumu’nun da bir parçası olan katılımcılar, çoğu Bitcoin alanının önde gelen isimlerinden oluşan olağanüstü bir konuşmacı kadrosuyla etkileşim kurabilecek. İletişim özgürlüğünün tutkulu bir savunucusu olan Stella Assange ve sinemadaki etkileyici çalışmalarıyla tanınan ünlü film yapımcısı Gabriel Shipton gibi birçok önemli isim konuşmacılar arasında yer alacak.

Plan ₿ Forumu, aynı zamanda düşündürücü tartışmalara ortam yaratacak bir platform da sağlayacak. Bu platformda; finans aracılığının ortadan kaldırılması, finansal hizmetlerin erişilebilirliği, banka hesabı olmayan bireylerin karşılaştığı zorluklar ve Bitcoin düzenlemelerinin gelişimi gibi birçok önemli konu ele alınacak.

İş birliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Tether CTO’su Paolo Ardoino, “Bitcoin Film Festivali ile Plan ₿ arasındaki iş birliği; yaratıcılığın, yenilikçiliğin ve savunuculuğun birliğini temsil ediyor. Etkinlikte; sinemayı Bitcoin’in dönüştürücü potansiyeliyle birleştirerek, katılımcılara blockchain teknolojisinin sınırsız olanaklarını hayal etmeleri için ilham vermeyi, eğitmeyi ve güçlendirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Bitcoin Film Festivali Hakkında:

Bitcoin Film Festivali, Bitcoin’in toplum ve ekonomi üzerindeki dönüştürücü etkisine odaklanarak hikâye anlatımının gücünü film aracılığıyla sergilemeye adanmıştır. Festival, ilgi çekici belgesel ve filmlerle finansın ve kişisel özgürlüğün geleceği hakkında eğitim vermeyi, ilham vermeyi ve düşünceyi kışkırtmayı amaçlıyor.

Plan ₿ Hakkında

Lugano Plan ₿, Lugano Şehri ile Tether arasında, şehrin finansal altyapısını dönüştürmenin temeli olarak Bitcoin teknolojisinin kullanımını hızlandırmak ve bundan yararlanmak için ortaya çıkan ortak bir girişimdir. Plan, Lugano sakinleri için günlük yaşamın tüm yönlerini olumlu yönde etkileyecek şekilde blockchain ve Bitcoin’i şehir genelinde ölçeklendirecek. Yerel tüccarlarla yapılan küçük işlemlerden yıllık vergi ödeme gibi daha büyük çabalara kadar blockchain, şehrin finansal alışverişinin temeli olarak hizmet edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu