Gündem

CHP’li Yıldırım, yaşanabilecek yeni depremlere dikkat çekti

TEDBİR ALINMAZSA YENİ ACILAR YAŞANACAK!

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili A.Adayı Necdet Yıldırım, Türkiye’nin deprem kuşağında olduğuna işaret ederek, tedbir alınmazsa yeni acıların yaşanacağını vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili A.Adayı Necdet Yıldırım, merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin bölgede büyük yıkıma neden olduğunu belirterek, alınması gereken önlemler konusunda uyarılarda bulundu.

Deprem bölgesinde kurtulan insanların soğukta zor koşullarla mücadele ettiğini dile getiren Yıldırım, çevre illerdeki vatandaşların deprem endişesi nedeniyle evlerine giremediğini söyledi.

ACİLEN TEDBİRLER ALINMALI

Son resmi verilere göre, 16 894 kişi yaşamını yitirdiğini anımsatan Yıldırım, “Büyük bir yıkım ve acı yaşadık. Deprem, Kahramanmaraş’ın yanı sıra Gaziantep, Malatya, Kilis, Diyarbakır, Siirt, Van, Hakkari, Adana, Osmaniye ve Hatay’da yıkıma neden oldu. Her gün sallanıyoruz. Ülkemiz deprem kuşağında. Acilen tedbirler alınmalı. Şehirlerin imar ve deprem eylem planlarını ivedilikle yapılmalı. Tedbir alınmazsa yeni acılar yaşanacak.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu